Zawieszane platformy wewnętrzne odgrywają kluczową rolę w konstrukcji fundamentów farmy wiatrowej, umożliwiając zespołom operacyjnym dostęp do turbiny wiatrowej i rozdzielni w celu przeprowadzania interwencji technicznych. Doświadczenie Smulders w konstrukcjach stalowych i energetyce wiatrowej offshore zapewnia najwyższą jakość i niezawodność tych komponentów.

Produkcja w Żarach oraz utworzenie linii montażowej w nowym terminalu offshore w Świnoujściu dodatkowo umacniają pozycję Smulders jako głównego uczestnika rozwoju energetyki wiatrowej offshore, potwierdzając zaangażowanie firmy we wspieranie lokalnego łańcucha dostaw i przyczynianie się do rozwoju energetyki wiatrowej w regionie.

Jaap Jansen, Dyrektor ds. Przetargów w Smulders, mówi: „Projekt Baltica 2 stanowi kolejny ważny kamień milowy w naszym długoterminowym zaangażowaniu w ambitne cele Polski w zakresie energetyki wiatrowej offshore, kraju, w którym Smulders prowadzi własne zakłady produkcyjne od ponad dwóch dekad. Aktywnie uczestnicząc we wszystkich trzech polskich farmach wiatrowych offshore będących obecnie w budowie, jesteśmy dumni z odgrywania znaczącej roli w kształtowaniu przyszłości energetyki odnawialnej w Polsce – to ilość energii wystarczająca do zasilenia nawet ponad 2 milionów gospodarstw domowych. Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia sukcesu tego projektu we współpracy z Ørsted i PGE.

Smulders, z doświadczeniem zdobytym przy realizacji blisko 3 000 fundamentów i 40 stacji transformatorowych, pozostaje jednym z liderów w zakresie innowacji i jakości w branży morskiej energetyki wiatrowej. Nowy kontrakt jeszcze bardziej umacnia pozycję firmy jako kluczowego partnera na tym rynku.

Projekt Baltica 2, z 107 turbinami i łączną mocą 1,5 GW, znacząco przyczyni się do transformacji sektora energetycznego w Polsce. Prace budowlane na morzu już ruszyły, a wkrótce rozpoczną się przygotowania dna morskiego pod montaż fundamentów i układanie kabli.

Poznaj opinie pracowników

Dla naszego działu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Lokalizujemy nieprawidłowości, reagujemy na zmiany, wprowadzamy nowości tak, aby pracownicy czuli się bezpiecznie. Staramy się dobierać narzędzia pracy indywidualnie, by każdy pracownik był jak najlepiej zabezpieczony podczas pracy.

Jacek Bett

Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Nie spodziewałem się, że w ciągu niecałych dwóch lat mogę zrobić taki progres. Nauczyłem się spawać wieloma metodami, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałem. Lubię moją pracę i czuję, że ciągle się rozwijam.

Szymon Moliński

Spawacz